Regina Guseinova

Regina Guseinova

Regina Guseinova

Адвокат

БИОГРАФИЯ

Adwokat Regina Guseinova, członek Rady Adwokackiej Obwodu Kijowskiego. Wpisana na listę prawników zagranicznych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie. Praktykuje i doradza w obu krajach w zakresie ustawodawstwa ukraińskiego.

Adwokat Regina Gisuenova świadczy pomoc prawną dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Rzeczpospolitej Polskiej jak i na Ukrainie w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego np. rozwody, alimenty, ustalenie władzy rodzicielskiej, pieczy i kontaktów z dziećmi, podział majątku nabytego w trakcie trwania małżeństwa jak i uzyskania stwierdzenia nabycia spadku na Ukrainie oraz pozostałych spraw związanych z prawem cywilnym i rodzinnym. Dla naszego zespołu nie stanowi przeszkody fakt, iż jedno z małżonków przebywa za granicą.

W zakresie prawodawstwa ukraińskiego adwokat Regina Gusienova aktywnie praktykuje w zakresie składania deklaracji elektronicznych. Specjalizuje się w prawie antykorupcyjnym. Posiada bogate praktyczne i teoretyczne doświadczenie w obsłudze kompleksowej kontroli elektronicznych oświadczeń majątkowych urzędników, posłów, polityków, szefów instytucji komunalnych oraz organów centralnych.

Kwalifikowana mediatorka. Autorka licznych publikacji naukowych poświęconych: ukraińskiemu prawodawstwu antykorupcyjnemu, ukraińskim deklaracjom elektronicznym, wolności słowa, ochronie danych osobowych, dostępowi do informacji publicznej.